Ludomir Handzel: w 2024 roku zostaną zakończone prace na Stadionie Miejskim

Na Stadionie Miejskim odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją dotychczas zrealizowanych prac na terenie inwestycji. O szczegółach dotyczących już wykonanych robót oraz tych, które są zaplanowane w najbliższym czasie, podczas spotkania z dziennikarzami mówił Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, któremu towarzyszył wiceprezydent Artur Bochenek.

– Naprawdę jest to obiekt, który robi wrażenie. Tak jak zapowiedziałem, rok 2024 to zakończenie prac i sądeccy kibice, ale nie tylko, będą mogli się cieszyć z takiego obiektu w Nowym Sączu – mówił Prezydent Ludomir Handzel dodając, że aktualnie trwają prace przy elewacji budynku A oraz w otoczeniu stadionu. 

O szczegółach prowadzonych aktualnie prac mówił także wiceprezydent Artur Bochenek. 

– 2024 rok jest rokiem oddania tego obiektu do użytkowania. Mam nadzieję, że kibice będą zadowoleni z warunków, które tutaj będą zapewnione, bo naprawdę są bardzo dobre. Roboty budowlane trwają. W chwili obecnej na stadionie są dwie ekipy budowlane z dwóch różnych postępowań publicznych. Z pierwszą firmą podpisaliśmy umowę na wykonanie elewacji budynku trybuny A. Prace są już realizowane od mniej więcej 20 dni. Termin wykonania został wyznaczony dla wykonawcy na 84 dni, jednak wykonawca zapewnia, że roboty zostaną zakończone w terminie wcześniejszym – wyjaśniał wiceprezydent Artur Bochenek. 

– Druga firma wykonuje w tym momencie prace budowlane związane z chodnikiem przy ulicy Kilińskiego. Jak wiecie Państwo, do chodnika przylega siatka zabezpieczająca obiekt budowy. Chcemy tę siatkę przesunąć, aby udostępnić cały chodnik dla osób korzystających z przejścia ulicą Kilińskiego – dodaje wiceprezydent Nowego Sącza.

Artur Bochenek zapowiada też, że trwają prace dotyczące odbioru parkingu wybudowanego przy stadionie. Jednocześnie spółka NIK przygotowuje się do dwóch następnych przetargów. Pierwszy z nich jest związany z wykonaniem elewacji wokół stadionu i będzie ogłoszony po Świętach Wielkanocnych. Natomiast drugi przetarg dotyczy końcowego etapu realizacji inwestycji. 

– Będzie ogłoszony w kwietniu i ten przetarg będzie obejmował wykonanie budynku wewnątrz oraz wszystkie odbiory związane z obiektem, czyli Straż Pożarną, Sanepid, Nadzór Budowlany, Policję. W ten sposób 2024 rok to jest rok końcowy budowy tego obiektu. Mimo perturbacji wszystko idzie ku dobremu. 

Jak potwierdza wiceprezes NIK Dawid Janik, została też zawarta umowa z wykonawcą na realizację podlewek pod słupami i uzupełnienie obetonowania. Na końcowym etapie są przygotowania do wyłonienia wykonawcy, który dokończy budowę stacji transformatorowej.

Skip to content